Vodovodná batéria. Ako si vyberať?

Pokiaľ ide o vodovodné batérie, je to v prvom rade úžitkový tovar. Avšak v súčasnej dobe sa kladie veľký dôraz najmä na dizajn. A to dokonca aj v kúpeľni! To znamená, že aj pri výbere vodovodnej batérie si mnohí ľudia dajú naozaj záležať. Ako na to?

Výber vodovodnej batérie podľa typu

Nie je batéria ako batéria! Čo to znamená? Na trhu máme dostupné množstvo rôznych typov a prevedení batérií. Rozlišujeme však najmä tieto základné druhy:

  • Kohútikové vodovodné batérie. Kedysi boli v podstate jediným typom batérií a iné sme ani nepoznali. Dnes sú už menej používané. Avšak pokiaľ ide o kohútikové batérie, veľmi obľúbené sú dizajnérske kúsky v retro štýle.
  • Pákové vodovodné batérie. Asi najviac používaný typ batérií, ktoré sa ovládajú pákou.
  • Nástenné batérie. Ktoré sú primontované k stene.
  • Stojanové batérie. Tie sú ukotvené v sanite.
  • Podomietkové batérie. Dnes veľmi moderný typ vodovodných batérií. Z týchto batérií je totiž viditeľná len veľmi malá časť, a to samotný vodovodný kohútik a ovládacia páka.
  • Povrchové batérie. Klasický typ batérií s viditeľným celým telom.
  • Termostatické batérie. Sú drahšie, pretože majú pridané funkcie. Možno na nich nastaviť teplotu vody a sú tak vhodné pre deti, či starých ľudí.

Vyberáte batérie podľa ceny?

Cenové rozpätie pri kúpe vodovodnej batérie sa pohybuje od lacnejších za cca 15€, až po tie najdrahšie, ktorých cena sa môže pohybovať až okolo 300€. V tomto prípade však ide napríklad o spomínané termostatické batérie, s ďalšími pridanými funkciami. Pokiaľ ide o lacné batérie, je potrebné počítať s kratšou životnosťou. Drahšie batérie sú totiž vyrábané z odolnejších materiálov, ktoré sa neopotrebujú tak skoro, ako tie lacnejšie. Nie je to však pravidlom, že lacná batéria sa zákonite musí pokaziť!

Najnovšie trendy vo svete vodovodných batérií

Aj vo svete vodovodných batérií sa neustále menia trendy. Za najnovší trend sa dajú považovať LED vodovodné batérie. Tieto batérie majú LED nadstavec, ktorý dokáže meniť farbu tečúcej vody. To teda znamená, že celkovému dizajnu kúpeľne môže byť prispôsobená dokonca aj farba vody! Iný typ LED vodovodnej batérie má v sebe zabudovaný svetelný systém, ktorý mení farbu batérie podľa teploty tečúcej vody. Ak si teda pustíte studenú vodu, batéria bude modrá a ak teplú, bude červená. Takéto batérie sú ideálne pre domácnosti s malými deťmi. No sú aj krásnym kúpeľňovým doplnkom!

 

FOTO: © OlegDoroshin / Dollar Photo Club

Pridaj komentár